Agnieszka Wysocka, „Jan Kossowski (1898-1958). Spotkanie z architekturą”, Wyd. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Bydgoszcz 2020
Abstrakt
Recenzja ksiązki Agnieszki Wysockiej o architekcie Janie Kossowskim (1898-1958).
Instytucje finansujące
Słowa kluczowe:
Jan Kossowski (1898-1958), architektura XX wieku, BydgoszczBibliografia
Bręczewska-Kulesza Daria. Najpiękniejsze bydgoskie kamienice czynszowe (Bydgoszcz: Stowarzyszenie Centrum Kultury Belle Époque, 2014).
Google Scholar
Bręczewska-Kulesza, Daria, Bogna Derkowska-Kostkowska, i Agnieszka Wysocka. Ulica Gdańska w Bydgoszczy. Przewodnik historyczny (Bydgoszcz: Wojewódzki Ośrodek Kultury w Bydgoszczy, 2003).
Google Scholar
Bręczewska-Kulesza, Daria, i Agnieszka Wysocka. Ulica Leona Wyczółkowskiego na bydgoskim Skrzetusku. Bydgoszcz: Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, 2012.
Google Scholar
Bręczewska-Kulesza Daria, i Agnieszka Wysocka. Sielanka „bydgoska dzielnica ogród”. Bydgoszcz: Stowarzyszenie Centrum Kultury Belle Époque, 2016.
Google Scholar
Bręczewska-Kulesza, Daria, i Agnieszka Wysocka. Od historyzmu do modernizmu. Bydgoskie wille miejskie i podmiejskie. Bydgoszcz: Stowarzyszenie Centrum Kultury Belle Époque, 2017.
Google Scholar
Derkowska-Kostkowska, Bogna. Bydgoszczanin i budowniczy. O Józefie Święcickim, architekturze i Bydgoszczy 1859–1913. Bydgoszcz: Bogna Derkowska-Kostkowska, 2016.
Google Scholar
Grzeszczuk-Brendel Hanna. Miasto do mieszkania. Zagadnienia formy mieszkaniowej na przełomie XIX i XX wieku i jej wprowadzenie w Poznaniu w pierwszej połowie XX wieku. Poznań: Wydawnictwo Miejskie Posnania, 2012.
Google Scholar
Klause, Gabriela. “Problem identyfikacji tzw. stylu około 1800 roku w twórczości Rogera Sławskiego.” W Studia z architektury nowoczesnej, t. 2: Architektura i wnętrza 1905–1923, redakcja Joanna Kucharzewska, Jerzy Malinowski, 81–89. Toruń: Wydawnictwa Naukowe UMK, 2007.
Google Scholar
Kozina, Irma. “«Styl około 1800». Styl narodowy czy nowa rzeczywistość w architekturze Górnego Śląska?” W Nacjonalizm w sztuce i historii sztuki 1789–1950, redakcja Dariusz Konstantynów, Robert Pasieczny, Piotr Paszkiewicz, 171–183. Warszawa; Instytut Sztuki PAN, 1998.
Google Scholar
Omilanowska, Małgorzata. “O polskość architektury. Poszukiwania stylu narodowego w polskiej architekturze końca XIX i początku XX wieku.” W Kreacja. Konstrukcja. Rekonstrukcja. Studia z architektury XIX–XX wieku, 37–60. Warszawa: Instytut Sztuki PAN, 2016.
Google Scholar
Winter, Piotr. Ulica Augusta Cieszkowskiego w Bydgoszczy. Zespół architektoniczny z przełomu XIX i XX wieku. Bydgoszcz: Wojewódzki Ośrodek Kultury w Bydgoszczy, 1996.
Google Scholar
Wysocka, Agnieszka. Architektura i urbanistyka Bydgoszczy w dwudziestoleciu międzywojennym. Lublin: Towarzystwo Naukowe KUL, 2015.
Google Scholar
Statystyki
Abstract views: 296PDF downloads: 0
Licencja

Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
Autor bądź autorka udziela wydawcy niewyłącznej i nieodpłatnej licencji (CC BY 4.0) na wykorzystanie tekstu w „Biuletynie Historii Sztuki”, zachowuje nieograniczone prawa autorskie i zobowiązuje się do podawania miejsca pierwodruku przy ponownym wykorzystaniu artykułu (umowa licencyjna do pobrania). Czasopismo jest wydawane na licencji CC BY 4.0. Zgłaszając artykuł do publikacji, autor bądź autorka wyraża zgodę na jego udostępnianie na tej licencji.
W numerach od 1/2019 do 4/2022 wszystkie artykuły były publikowane na licencji CC BY-NC-ND 4.0. W tym okresie autorzy i autorki udzielali(-ły) wydawcy niewyłącznej i nieodpłatnej licencji (CC BY-ND 4.0) na wykorzystanie tekstu w „Biuletynie Historii Sztuki”, zachowywali(-ły) nieograniczone prawa autorskie i zobowiązywali(-ły) się do podawania miejsca pierwodruku przy ponownym wykorzystaniu artykułu.