Cenię swoją niezależność. Z Billem Plymptonem rozmawia Bogusław Zmudziński

Bogusław Zmudziński

kwartalnik.filmowy@ispan.pl
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (Polska)

Abstrakt

Bogusław Zmudziński, założyciel i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima, rozmawia z Billem Plymptonem o byciu twórcą niezależnym w USA, o chęci podbicia rynku animacji dla dorosłych, o amerykańskim podejściu do kwestii rozpowszechniania własnych filmów i o tym, co znaczy być „dorosłym Disneyem”, a jednocześnie „Tarantino animacji”.


Słowa kluczowe:

Bill Plympton, animacja amerykańska, Etiuda&Anima

Nie dotyczy / Not applicable
  Google Scholar

Pobierz


Opublikowane
2016-06-30

Cited By / Share

Zmudziński, B. (2016) „Cenię swoją niezależność. Z Billem Plymptonem rozmawia Bogusław Zmudziński”, Kwartalnik Filmowy, (93-94), s. 276–279. doi: 10.36744/kf.2248.

Autorzy

Bogusław Zmudziński 
kwartalnik.filmowy@ispan.pl
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie Polska

Adiunkt na Wydziale Humanistycznym AGH – Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Autor i redaktor licznych publikacji na temat filmu autorskiego, w tym zwłaszcza animowanego; zajmuje się w szczegól­ności twórczością surrealisty Jana Svankmajera. Założyciel i od początku istnienia dyrektor arty­styczny Międzynarodowego Festiwalu Filmo­wego Etiuda&Anima, członek Association Internationale du Film d’Animation (ASIFA) oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich, kurator programów na krajowych i zagranicznych festi­walach oraz innych imprezach filmowych.



Statystyki

Abstract views: 39
PDF downloads: 19


Licencja

Prawa autorskie (c) 2016 Bogusław Zmudziński

Creative Commons License

Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.

Autor bądź autorka udziela wydawcy niewyłącznej i nieodpłatnej licencji (CC BY 4.0) na wykorzystanie tekstu w „Kwartalniku Filmowym”, zachowuje nieograniczone prawa autorskie i zobowiązuje się do podawania miejsca pierwodruku przy ponownym wykorzystaniu artykułu (umowa licencyjna do pobrania). Czasopismo jest wydawane na licencji CC BY 4.0. Zgłaszając artykuł do publikacji, autor bądź autorka wyraża zgodę na jego udostępnianie na tej licencji.

W wydaniach od 105-106 (2019) do 119 (2022) wszystkie artykuły były publikowane na licencji CC BY-NC-ND 4.0. W tym okresie autorzy i autorki udzielali(-ły) niewyłącznej i nieodpłatnej licencji (CC BY-ND 4.0) na wykorzystanie tekstu w „Kwartalniku Filmowym”, zachowywali(-ły) nieograniczone prawa autorskie i zobowiązywali(-ły) się do podawania miejsca pierwodruku przy ponownym wykorzystaniu artykułu.