O rozrywce dla „maluczkich z Kiernozi i Pińska”

Wiesław Stradomski

kwartalnik.filmowy@ispan.pl
badacz niezależny (Polska)

Abstrakt

Recenzja książki Kazimierza S. Michalewicza Polskie rodowody filmu – narodziny masowego zjawiska (1998), poświęconej początkom ery kina. Analizuje on fenomen rosnącej popularności nowego wynalazku ze względu na jego cechy technologiczne, artystyczne i społeczne.



Słowa kluczowe:

Kazimierz S. Michalewicz, wczesne kino, recenzja

Nie dotyczy / Not applicable
  Google Scholar

Pobierz


Opublikowane
2000-12-31

Cited By / Share

Stradomski, W. (2000) „O rozrywce dla «maluczkich z Kiernozi i Pińska»”, Kwartalnik Filmowy, (31-32), s. 362–363. doi: 10.36744/kf.4225.

Autorzy

Wiesław Stradomski 
kwartalnik.filmowy@ispan.pl
badacz niezależny Polska

Historyk filmu, organizator produkcji filmowej. Absolwent Wydziału Społeczno-Politycznego Akademii Nauk Politycznych w Warszawie, Studium Dziennikarskiego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Teorii i Historii Filmu w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjne i Teatralnej w Łodzi.



Statystyki

Abstract views: 26
PDF downloads: 12


Licencja

Prawa autorskie (c) 2000 Wiesław Stradomski

Creative Commons License

Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.

Autor bądź autorka udziela wydawcy niewyłącznej i nieodpłatnej licencji (CC BY 4.0) na wykorzystanie tekstu w „Kwartalniku Filmowym”, zachowuje nieograniczone prawa autorskie i zobowiązuje się do podawania miejsca pierwodruku przy ponownym wykorzystaniu artykułu (umowa licencyjna do pobrania). Czasopismo jest wydawane na licencji CC BY 4.0. Zgłaszając artykuł do publikacji, autor bądź autorka wyraża zgodę na jego udostępnianie na tej licencji.

W wydaniach od 105-106 (2019) do 119 (2022) wszystkie artykuły były publikowane na licencji CC BY-NC-ND 4.0. W tym okresie autorzy i autorki udzielali(-ły) niewyłącznej i nieodpłatnej licencji (CC BY-ND 4.0) na wykorzystanie tekstu w „Kwartalniku Filmowym”, zachowywali(-ły) nieograniczone prawa autorskie i zobowiązywali(-ły) się do podawania miejsca pierwodruku przy ponownym wykorzystaniu artykułu.