Przyjmujemy w trybie ciągłym zgłoszenia tekstów mieszczących się w profilu pisma, nie dłuższych niż 50 000 znaków, napisanych w języku polskim lub angielskim. Zapraszamy też do nadsyłania artykułów recenzyjnych na temat ważnych książek teatrologicznych wydanych w ostatnich latach w Polsce i za granicą.

Ponadto w roku 2020 szczególnie zapraszamy do nadsyłania propozycji artykułów naukowych mieszących się w następujących, szeroko zakrojonych, blokach tematycznych:

1. Teatr społeczny dawniej i dziś (konteksty edukacyjne, terapeutyczne, resocjalizacyjne, polityczne etc.) (do 30 sierpnia 2020).

2. Niezrealizowane projekty teatralne. Zapraszamy do nadsyłania tekstów analizujących i interpretujących niedokończone projekty i niezrealizowane pomysły teatralne lub performatywne w różnych perspektywach metodologicznych – historii kontrfaktualnej, poetyki fragmentu, kategorii resztki i śladu, myśli słabej. Na zgłoszenia czekamy do 15 grudnia 2020.

 

Tradycyjne, papierowe wersje zeszytów "Pamiętnika Teatralnego" można kupić w księgarni IS PAN przy ul. Długiej 28 w Warszawie, w księgarni Prospero i w salonach empik w całej Polsce.

 

Marzenia są piękniejsze

2020-09-11

"Niezrealizowane projekty teatralne" - to tytuł kolejnego planowanego bloku tematycznego. Zapraszamy do nadsyłania tekstów analizujących i interpretujących niedokończone projekty i niezrealizowane pomysły teatralne lub performatywne w różnych perspektywach metodologicznych – historii kontrfaktualnej, poetyki fragmentu, kategorii resztki i śladu, myśli słabej. Na zgłoszenia czekamy do 15 grudnia 2020.
Przyjmujemy także cały czas inne teksty oraz recenzje naukowe mieszczące się w profilu tematycznym pisma.